خرید مبلمان عتیقه برای دکوراسیون منزل

دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 11:16

یکی از هیجان‌برانگیزترین کارها در دکوراسیون منزل ، خرید و تعمیر مبلمان عتیقه است. بخشی از این هیجان، گشتن در مغازه‌ها و نمایشگاه‌های مخصوص، بازارچه های اشیاء دست دوم و عتیقه و مزایده‌هایی است که به خرید این اکسسوری تعلق دارد .مهم نیست از کجا خرید می کنید ، مهم این است که برای خریدن چنین اکسسوری ای ، با علم و هوشمندی عمل کنید. برای بالا بردن علم خود می توانید از مغازه‌ها، موزه‌ها ، نمایشگاه‌ها و کلکسیون‌دارها دیدن و کتاب ها و مجله های مربوط به این موضوع را مطالعه کنید. هرچه آگاه‌تر و مطلع‌تر باشید، برای ارزیابی کیفیت، نادر بودن، اصل بودن و قیمت ، هوشمندانه تر تصمیم می گیرید.  

معمولا هر چیزی را که قدمت آن بیش از صد سال باشد عتیقه می‌دانند ولی هر چیز قدیمی، عتیقه و ارزشمند نیست. برای خرید اشیاء عتیقه در نظر داشته باشید که اشیائی که سازنده و تاریخ ساخت آن معلوم است، خوب طراحی شده، روی آن کار شده، صدمه ندیده و تعمیر نشده است، ارزشمندتر و گران‌تر از اشیائی است که فاقد این شرایط است. خریداران همچنین باید مراقب و هوشمند باشند که تولید «کهنه» را به جای کهنه اصلی خریداری نکنند و «تلفیق غلط» بین دو تکه جداگانه را که متعلق به هم نیستند (مانند گنجه و جاکتابی) تشخیص دهند.

یکی از راه های اطمینان به اصل بودن مبلمان عتیقه برای دکوراسیون داخلی منزل ، خریداری آن از مغازه‌های قابل اعتمادی است که افراد حرفه‌ای و اهل فن ، آن را اداره می کنند. توجه کنید که حتی کارشناسان نیز ممکن است اشتباه کنند؛ اما اگر جنس مد نظرتان را از یک مغازه قابل اعتماد خریداری کنید ، آسودگی خاطر برایتان حاصل می شود. گاهی در برخی مغازه‌ها ، شما قیمت بالاتری را برای خرید مبلمان عتیقه می پردازید که این هزینه اضافی، برای تشخیص صاحب مغازه در شناختن مبلمان اصل است؛ از این رو ، با استفاده از تجربه یک دلال حرفه ای و کاردان در خصوص خریدهای خود، پولتان را عاقلانه هزینه کنید.

منبع مطمئن دیگر برای خریداری مبلمان عتیقه ، نمایشگاه‌های کالاهای عتیقه است. نمایشگاه‌ها این فرصت را در اختیار خریداران قرار می دهند که با دلالان متعددی در یک بازه ی زمانی روبه رو شوند و بهترین اجناس این افراد را بازدید کنند. در خصوص مغازه‌ها، با خیال راحت پرس و جو کنید و انتظار قیمت‌های رقابتی را داشته باشید. بازارهای کالاهای دست دوم که در فضاهای باز ایجاد می‌شوند و فروش گاراژی، یک راه تصادفی و ارزان برای انتخاب و خریداری مبلمان ها هستند. با اینکه تعداد گنجینه‌های «کشف‌نشده»ای که در انبارها و اتاق‌های زیر شیروانی پنهانند دیگر چندان نیست (و همین دلیل خواهان شدن افراد به این عتیقه جات است) شما قادرید با قیمتی منطقی، وسیله ای را که مناسب نیازهای شما است ، خریداری کنید. قیمت‌ها معمولا مناسب و پایین است؛ زیرا شما از دلالان خریداری می کنید و قیمت های دلالان ، معیارهای تضمین‌شده و ثابتی ندارد. این نکته را بدانید که هر مغازه عتیقه‌فروشی حتما یک روز کالاهای خود را به مزایده می‌گذارد.

مزایده‌ها، علاوه بر اینکه منبع متنوعی برای خریداری مبلمان عتیقه هستند ، سرگرم‌کننده و مهیج نیز می باشند. ضرب آهنگ چکش متصدی مزایده و انتظار برای اولین پیشنهاد قیمت ، بسیار هیجان انگیز است ولی توجه کنید که مزایده‌ها برای کسانی که آمادگی و تجربه کافی ندارند می تواند خطرناک باشد .کسانی که در مزایده‌ها حضور می‌یابند باید مراقب و هوشیار باشند که با حرکت و آهنگ سریع پیشنهادات ، مسخ نشوند. هنگام شرکت در مزایده ، پیش از شروع قیمت گذاری ، ابتدا کالاها را با دقت مشاهده کنید و وقتی را برای ارزیابی کالاها و قیمت ها صرف کنید ، سپس با توجه به اطلاعاتی که به دست آورده اید و با توجه به کالاهای مورد نظرتان ، آخرین قیمتی را که برای هر کالا حاضرید پرداخت کنید یادداشت کرده ، سپس در مزایده شرکت کنید.

بنابراین برای خرید هر گونه عتیقه و مبلمان عتیقه ای که برای دکوراسیون منزل خود در نظر دارید ، باید هماهنگی و تقارن مبلمان با دیگر اکسسوری ها ، قیمت ، اصل بودن گهنگی ، سلامت جنس ، پارچه مبلی و دیگر موارد قابل اهمیت را در نظر بگیرید ، سپس کالای مورد نظرتان را خریداری کنید . اکسسوری های عتیقه می تواند بهطراحی داخلی شما ، فضای مجلل ، باشکوه و گران ببخشد . عتیقه ها می توانند چشم ها را به نمای داخلی دکوراسیون شما خیره کنند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.