پورشه و مازراتی ، مدرن ترین پارچه های رومبلی!

سه‌شنبه 12 بهمن 1395 ساعت 13:54

پارچه پورشه

پارچه پورشه این روزها حسابی مد شده است. تنوع رنگ و طرح آن ها بسیار زیاد است. این پارچه مدرن که بیشتر برای رویه کوبی مبلمان های مدرن استفاده می شود، دارای بافتی شبیه پارچه های جیر و یا مخمل است، اما نکته ای که در طراحی این پارچه های مدرن وجود دارد این است که این پارچه ها خواب کمتری دارند، و رد کمتری را به جا می گذارند.  

بافت پارچه های پورشه

پارچه پورشه دارای سطح صاف است و ارتفاع پرزها آن بسیار کم است. اما جالب است بدانید که این پارچه های با این که خواب کمی دارند اما سایه روشن های جالبی را روی سطح مبلمان ها پدید می آورند.

انواع پارچه های پورشه

پارچه های پورشه نیز مانند خیلی دیگر از انواع پارچه های رومبلی انواع مختلفی دارند، بعضی از آن ها ساده هستند و بعضی دیگر دارای طرح های مختلفی هستند، همچنین رنگ بندی پارچه های رومبلی پورشه هم بسیار متفاوت است و دست شما را برای انتخاب باز می گذارد.

کاربرد پارچه های پورشه

بافت این پارچه ها به صورتی است که اغلب از آن ها برای مبلمان های راحتی و مبلمان های مدرن استفاده می شود. این پارچه ها خیلی با مبلمان های کلاسیک جور در نمی آید.

پارچه مازراتی

این پارچه هم یکی دیگر از پارچه های مدرنی است که بد نیست با آن آشنا شوید. این پارچه ها هم مانند پارچه های پورشه دارای خواب کمی هستند، با این تفاوت که سطح روی این پارچه ها صاف نیست. این پارچه ها نیز بافتی مانند جیر یا مخمل دارند اما تفاوت شان در این است که پارچه های مازراتی پستی و بلندی های کمی دارند که اگر روی آن دست بکشید، متوجه آن خواهید شد.

بافت پارچه مازراتی

پارچه مبلی مازراتی دارای دانه های بسیار ریز در سطح خود می باشد که به صورت پیوسته و منظم همدیگر را دنبال نموده اند. همین نکته باعث می شود تا این پارچه ها دارای بافت جالب و بامزه ای باشند.

انواع پارچه مازراتی

طرح و نقش پارچه های مازراتی بسیار زیاد است، هر کدام از این پارچه های می تواند الگوی چینش خاص خودش را داشته باشد. منظورم در رابطه با همان نقطه هایی است که راجع به آن ها صحبت کرده ایم. راجع به رنگ بندی های آن هم که صحبتی باقی نمی ماند این پارچه های نیز طیف رنگی گسترده ای را مورد پوشش قرار می دهند.

کاربرد پارچه مازراتی

پارچه های مازراتی هم مانند پارچه های پورشه برای رویه کوبی پس از تعمیرات مبلمان های راحتی و مدرن استفاده می شود. کلا این پارچه ها به درد سبک های دکوراسیونی مدرن و معاصر می خورند. برای دیگر سبک ها پارچه های زیادی وجود دارد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.